CssRefresher - automatická obnova CSS

27.2.2013

Za hodinku splácnutá utilita na automatický refresh kaskádových stylů. Na to, jaká to je drobnost, tak mám z toho radost. Možná z toho časem vznikne něco většího.

Funguje to tak, že při uložení css souboru stránky tuto změnu poznají a zaktualizují daný css soubor v prohlížeči. Proč to, když můžu zmáčknout jednoduše F5 v prohlížeči? Protože to výrazně zrychlí vývoj grafiky. Pokud máte dva monitory, tak je to vůbec super. Na jednom monitoru máte webovky a na druhém píšete css. Kdykoliv chcete, tak klávesovou zkratkou uložíte soubor a hned vedle vidíte výsledek. Při dolaďování rozměrů to šetří čas a zvlášť, když stylujete prvek, ke kterému se musíte po refreshi stránky pracně proklikat (např. ajaxový formulář).

Mrkněte na video a bude vám to jasný. V horní polovině je prohlížeč se stránkou a v dolní polovině měním css a občas uložím stránku přes CTRL+S.

CssRefresher ke stažení i s příkladem použití

Komentáře

Přidej svůj komentář

Přidání komentáře

1.3.2013 07:54 - Bogan

Ten plugin na provazani Firebugu a CSS souboru jsem pred pul rokem zkousel a fungoval dobre. Problem je, ze jsme ve vyvoji trochu dal a pouzivame LESS a v tom pripade se to neda pouzit, protoze vysledne CSS neodpovida zdrojovemu LESS. A ted kdyz jsem si docetl tvuj kometnar cely, tak vidim, ze jste na tom stejne. Takze dalsi bod pro css-refresher Úžasný, ktery funguje i s less.

28.2.2013 11:35 - Prochy

Jsem přesvědčenej, že jsem kdysi viděl plugin pro Firebug, který uměl uložit změny CSS + JS. Strejda gůgl mi teď dokonce vyplivnul plugin, který jde prolinkovat s Eclipsem. Nic z toho ale vyzkoušeno nemám. Každopádně budu rád, když někdo objeví něco použitelného s Firebugem. Škoda, že tohle v práci pro CSS nevyužijeme, používáme LESS.

28.2.2013 09:28 - Bogan

Firebug je na to super, ale tohle ma vyhodu, ze to mas rovnou ulozeny tam, kde potrebujes a nemusis to kopirovat z firebugu.

Chvili s tim budu pracovat a sam uvdim jestli to je slepa cesta nebo mi to firebug spolehlive nahradi ... co se css tyka.

27.2.2013 22:29 - Kalkulon

vetsinou doladuju v browseru, ale hezke sefe :)