Delphi prográmky včetně zdrojových kódů

Než jsem začal programovat v .NETu, tak jsem aktivně programoval v Delphi. Programů mám hodně, ale zde nejdete jen ty použitelné nebo zajímavé. Stahujte, předělávejte, využijte to jako potřebujete. Budu rád, když to někomu pomůže, třeba i jen pro inspiraci. Jo a neočekávejte zázraky, některé programy jsou přes deset let staré.

3D pictures convertor

3D pictures convertorPamatujete si na ty pestré obrázky (autostereogramy), které zažívaly boom před deseti lety? Tak tenhle program vám dá možnost vytvořit si vlastní autostereogramy. V jiném bitmapovém editoru si vytvoříte scénu v šedých barvách, vyberete si vzor a to je vše. Jednoduché, ale funkční. Jo, puberta byl můj programátorský zenit :-). Pokud uděláte nějaký pěkný obrázek, tak ho zde zveřejním a dám ho třeba i do balíku ke stažení společně s programem.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

3D World

3D WorldV době, kdy neexistovaly 3D grafické karty, si museli rešit programátoři zobrazení ve 3D sami. 3D world funguje podobně jako znamý generátor 3d obrázku povray. Textově nadefinujete scénu pomocí prototypů a z té pak program vypočítá obrázek. Další vlastností je vytváření obrázku pro 3D pictures convertor, který je popsán výše.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Boganův Editor Souborů

Boganův Editor SouborůUž ani nevím proč jsem to dělal, ale docela mne to překvapilo, když jsem to nedávno objevil na zaprášeném CD. Editor binárních souborů, který umožňuje text vkládat nebo přepisovat. Zobrazení je v dec, bin a hex. Podporuje to ale asi jen malé soubory.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Bludiště

BludištěMoje první aplikace, která podporuje 3D akceleraci. Jednoduchý koncept: namalujte si do obrázku bludiště a to pak procházíte ve 3D a hledáte cíl. Pozice cíle se vám také napovídá zvukem. Použitým 3D enginem je GLScene, což už je poněkud starší záležitost. 

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

bSheduler

bShedulerKdyž jsem poprve viděl kalendář v Microsoft Outlooku, tak jsem si hned řekl, že to musím taky naprogramovat. Události mohou být ukládány s různým časovým opakováním. Projeví se samozřejmě zobrazením zprávy, ale také umějí spustit program. U každého dne je zobrazeno jméno, které má svátek.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Budík

BudíkBudík s podporu více časů k buzení. Stejně jako bSheduler, tak i budík podporuje různé parametry pro spustění. Umí spouště jiné programy nebo třeba i vypnout počítač. 

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Fonter

FonterNaprosto primitivní aplikačka, která zobrazí všechny nainstalované fonty vykreslené svojí grafikou. Lze zobrazit i výpis většiny znaků pro kontrolu komplexnosti.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Fraktál

FraktálSice to zobrazuje jen jeden fraktál, ale vypadá to fakt pekně. Lze určovat hloubku vykreslení a pomocí myši můžete zazoomovat až do pěkných detailů. Pokud to někdo přeprogramuje na jiný fraktál, tak to tady klidně zveřejním.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

HTMLtray

HTMLtrayWebový prohlížeč s podporou záložek, ale hlavně s možností spuštění přes klávesovou zkratku pro každou záložku. Chcete rychle zobrazit TV program, Seznam nebo Google? Tak zmáčknete svoji nadefinovanou klávesouvou zkratku a program se otevře na zvolené záložce. Mínusem je, že jádro prohlížeče je postaveno na Internet Exploreru. Jiná možnost v té době fakt nebyla.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

LazyRun

LazyRunPokud pracujete aktivně na počítači, tak se vám určitě spouští spousta programů hned při startu Windows. Pracovat s počítačem tak můžete až po delší době, protože disk rachtá a vy čekáte a čekáte. No a tenhle problem řeší tento prográmek. Programy, které se vám spouští po startu Windows si zkrátka přesunete do okna tohoto programu zadáte časové prodlevy a pomalý start už nebude váš problém.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Pinker

PinkerPokud máte špatné internetové spojení a chtete mít pod kontrolou zda zrovna internet běží, tak si spustíte tento program a v systray vidíte aktuální stav. Zelená je OK, červená KO, jak jinak :-). Může vás to také upozornit zvukově.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

RememberDay

RememberDayJe to zvláštní, ale tohle je nejstahovanější program :-). Umí jen to, že vám pro nadcházející týden ukáže svátky lidí a vaše vlastní poznámky (narozeniny, výročí,...). Také vám řekne kolik dní, hodin a minut jste na světě, když si zadáte datum narození. Nastavte si to do spuštění Windows a nikdy na žádné narozky nezapomente.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Teploměr

TeploměrVytrhněte teplotní čidlo (to co mění odpor) z vraku nějakého auta, napájejte ho na joystickový port, zapojte ho do počítače, spusťte tento program a ... máte počítačový teploměr. Ještě ho ale musíte zkalibrovat tím, že upravíte rovnici přepočtu odporu na stupně Celsia.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

VRML browser

VRML browserVRML je programovací (přesněji spíše popisný) jazyk, kterým lze ztvárnit interaktivní 3D scénu se zvuky, videji a animacemi. VRML bylo jeden čas jedinou možností, jak zobrazit 3D na webu. VRML browser je tedy prohlížečem těchto scén. Scénu lze pozastavit, zobrazit v drátovém modelu nebo zapnout antialiasing.

Ke svému spuštění vyžaduje Cortona 3D viewer

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

VRML plugin pro Total Commander

VRML plugin pro Total CommanderTo samé, co předchozí program, ale jako plugin pro lister Total Commanderu. Nechť to slouží jako příklad jak dělat pluginy pro TC.

Stáhnout program i se zdrojovými kódy

Kdybyste měli k těm programům nějaké dotazy, tak je napište do komentářů.

 

Komentáře

Přidej svůj komentář

Přidání komentáře

10.4.2016 22:02 - Bogan

Pro VRML Browser je ještě potřeba Cortona 3D viewer http://www.cortona3d.com/cortona3d-viewer-download.

Otestoval jsem to na Windows 10 a funguje to. Zároveň jsem k programu ještě přidal ukázkový soubor hodiny.wrl.

26.3.2016 11:01 - Jára

Zkusil jsem ten VRML browser a ono to ihned křupnulo na invalid float operation okamzite nasledovane Access Violation 0:0. A to jsem to zkusil jen na XP.

Vzpominam si, že kdesi byla chyba a něco jsem musel kdysi fixnout (windows  tpu). Ale to uz je davno.

31.3.2013 14:07 - Martin Č.

Dobrý den potřeboval bych se s vámi domluvit jedná se o Delphi a 2 takove programky  moje adresa Cernym09@gmail.com

18.1.2013 17:31 - vladimmír

Dobrý den, potřeboval bych se s vámi spojit učím se trochu a hlavně program bSheduler

moje adresa je vladimir.hampl@atlas.czDíky

27.11.2012 20:04 - Bogan

Pokud jde o vybrani obdelniku mysi, tak se budu odkazovat na zdrojove kody, ktere jsou u programu.

Stezejni je funkce Image2MouseMove, ktera vykresluje obdelnik pomoci Canvas.DrawFocusRect, coz provede na pixelech operaci XOR, takze kdyz pak pohnu mysi, tak na starem miste opet vykreslim stejny obdelnik a predchozi barvy se tam vrati. Jednoduche a funkcni. Staci se tedy podivat na radek 192 v Unit1.pas.

Pokud jste mel na mysli neco jineho, tak to prosim upresnete.

18.11.2012 01:20 - yaroush

Dobrý den, jsem zařátečník v delphi a zajímá mě jak je v programu FRAKTÁLY vyřešen zoom obrázku. Chtěl bych to aplikovat na rastrový obrázek (takže bez výpočtů fraktálu). Prosím poraďte na mail   rubacj(@at@)seznam.cz