BogUp

Toto není jen tak obyčejný zálohovací program, kterých najdete na internetu spousty. Jeho přístup k zálohování je trochu odlišný a umožňuje nabídnout možnosti, které běžné zálohovací programy nabídnout nemohou už z principu své funkcionality. Hlavní výhody jdou shrnout do těchto bodů:

 • Během zálohování můžete počítač vypnout. V zálohování se bude pokračovat bez restartu.
 • BogUp sleduje zatížení disku, procesoru, třeba i sítě a podle toho zpomalí svojí práci, aby vás neomezoval.
 • Vždy se dostanete ke všem souborům, které jste kdy zálohovali. Nepřepíšou se další zálohou.
 • Na obnovení jendotlivých souborů nepotřebujete BogUp. Stačí je prostě rozbalit ze ZIPu.

Jako všechny ostatní programy i tento vznikl pro vlastní potřebu. BogUp používám už pár let a samozřejmě mi vyhovuje, když už jsem si ho naprogramoval :-).

Princip zálohování a obnova

BogUp nezálohuje soubory do jednoho velkého balíku, ale každý soubor je zálohován zvlášť. Díky tomu je lze snadno obnovit přímo v průzkumníku souborů ve Windows nebo v Total Commanderu. Pro každý soubor se uchovává X jeho záloh, které se samozřejmě zazálohují jen, když se soubor od minulého zálohování změnil. Takže pokud si nastavíte zálohování svých dokumentů na 5 kopií, tak budete mít posledních 5 různých variant svých souborů. Adresářová struktura zdrojových souborů se vytvoří také v záloze, takže pomocí průzkumníku můžete procházet adresáře zálohy a přesně uvidíte, co je zálohováno.

Chcete-li si obnovit jen určitý soubor, stačí ho najít v adresářové struktuře. Tam najdete X kopíí pro každý soubor a dle času si najdete ten potřebný a rozbalíte. Pokud potřebujete obnovit celý adresář, tak použijte přímo BogUp, který obsahuje funkčnost obnovy se všmi potřebnými parametry.

Dále už jen stručně

 • Zalohování normální, rozdílové, přírůstkové a kopírování.
 • Obnova ruční a dle času.
 • Zpomalení funkcí dle zatížení procesoru, hardisku a sítě.
 • Zálohování do adresáře i na vzdálené FTP.
 • Libovolný počet úloh zálohování.
 • Plánování zálohování.
 • Zasílání výsledků zálohování emailem.
 • Automatické pokračování v zálohování po restartu počítače.
 • Vynechání souborů a adresářů dle masky.
 • Zaheslování záloh.
 • Možnost překladu do ostatních jazyků. Zatím v CZ a EN.
 • Průběh znázorněn v system tray.

BogUp

Stažení programu

Stáhnout BogUp

 

Komentáře

Přidej svůj komentář

Přidání komentáře

18.3.2013 19:08 - Jarda

Vzhledem k tomu, že program se nijak nevyvíjí a nevylazuje nedostatky jsem nucen přejít na program CobianBackup. Škoda.

4.1.2013 12:17 - Dave

Program je super. Můžu se zeptat, kdy můžeme očekávat novou verzi programu? Jde mi především např. o to, aby program uměl mazat ze zálohy soubory, které jsem smazal na disku. Díky

 

18.12.2012 13:31 - Jarda

Program se mi moc líbí, něco takovýho přesně potřebuju. Na první verzi je to dobrý, ale další verze by se hodila jako sůl :-) Hlavně se přimlouvám za to, aby šlo vypnout zipování každýho jednotlivýho souboru.

Potom ještě jsem si všiml, že ikdyž není připojen externí disk, tak program furt šrotí a šrotí a je tak zaneprázdněný, že ho musím ručně schodit. (Nevím jestli to je tím, že jsem mu nastavil maximální prioritu.)

17.12.2012 07:55 - Jarka

A nemohl by se program spouštět minimalizovaně? Hned do Traye.

15.12.2012 08:13 - Jarka

No a do třetice. Nešlo by zařídit, aby program poznal, že něco vymažu a vymazal to taky? A nešlo by zálohovat s adresářovou strukturou do jednoho ZIP souboru? Jeví se mi to jako přehlednější způsob.

15.12.2012 07:59 - Jarka

A ještě by bylo príma, kdyby program dokázal počítač vzbudit a po ukončení zálohy zase uspat nebo přepnout do úsporného režimu. A proč se nemohu podívat u aktivních úloh na záložku "cíle"?

15.12.2012 07:53 - Jarka

Ahoj, skvělý prográmek. Co bych docela uvítal, aby se dal spouštět jako služba a aby se sám podíval, zda-li existuje nová verze. Ale jinak jenom chvála. Díky za něj. Smějící se Jo a ještě jedna věc, když ho pozastavím, smáznu nějaký soubor(zjistím, že ho je zbytečné zálohovat), pak dám pokračovat, tak skončí s tím, že nemá co dělat, i když práce je ještě dost Usmívající se.

27.11.2012 20:11 - Bogan

Jak tak na to koukam, tak BogUp sbira pouze negativni ohlasy. Problem bude asi v tech detektorech rychlosti procesoru/disku/site, protoze to je dost systemova zalezitost a v ruznych systemech se s tim pracuje jinak. Doprogramuju do BogUp hlaseni chyb, ktere mi posle presnejsi informace o chybe. Samozrejme pouze kdyz to uzivatel odsouhlasi. Pokud mi poslete na bogan(zavinac)post.cz nejaky email, rad vam s tim pomohu a budu vas informovat o opravach. Vas email samozrejmne nebude nikde zverejnen a nikdy vas nebudu zatezovat zadnym newsletterem. Tak jako tak dekuji za vase reporty.

6.9.2012 11:12 - Pavel

Na první pohled to vypadalo super...mám W7, při instalaci najel a vše šlo nastavit, ale při dalším pokusu o otevření programu W hlásí, že program přestal správně pracovat a neotevře ho....vyzkoušeno i na druhém PC s Vistou a to samé??

2.9.2012 21:55 - Bogan -> Igen

Diky za pripominku

2.9.2012 21:54 - Bogan -> Pepek

To vypada na chybejici .NET framework. Stahnout lze na http://www.bogan.cz/programy/net-framework/. Chyba programu by se ozvala trochu podrobneji.

2.9.2012 21:52 - Bogan -> Martin

Je mi lito, ale ta jednotka tam musi byt, jinak by se mohlo zalohovani z vice disku pomichat. Ale nebude problem to dat jako moznost nastaveni. Pisu si to do TODO listu :-).

31.8.2012 09:25 - Igen

Hlášku "Připojuji se k cíly ..." , prosím zaměň na "Připojuji se k cíli". Děkuji.

26.8.2012 18:54 - pepek

já jsem  zálohoval ,pak přeinstaloval pc

program jsem nainstaloval ale ukazuje chybu správná inicializace aplikace 0xc0000135 se nezdaříla. takže jsem přišel o dato .stáhl jsem to několikrák ale pořád stejná chyba

22.8.2012 09:29 - Martin

Ahoj, stáhl jsem si tento program a představuje přesně to co potřebuji.

Chtěl bych se zeptat, je nějak možné nastavit, aby program nevytvářel složku s názvem disku, ale kopíroval zálohovaný obsah přímo do cílové složky?

Děkuji

13.6.2012 17:19 - Bogan

Aktualne tam zip koncovka zrusit nejde. Ale chapu, ze se to rozhodne hodi. Uz jsem zacal aplikaci predelavat. Az to bude, tak to tu zverejnim a dam na stahuj.cz.

4.6.2012 22:37 - mike

Dobrý den, dá se někde ta komprimace vypnout? Když nastavím kopírování, stejně jde vše do zipu ... díky.

9.5.2012 09:40 - Paulitos

Dobrý den, je možné někde dohledat manuál k tomuto prográmku?děkuji

26.3.2012 09:29 - Bogan

To není špatný nápad. Zařídím co nejříve. Díky za odezvu a sledujte tyto stránky kvůli nové verzi.

25.3.2012 20:47 - JirkaMik

Jednoduchý a pěkný program. Osobně postrádám možnost vypnout komprimaci a provést jen kopírování vybraných složek, souborů...